Príslušenstvo Landing Xtreme Truck & Auto Center automobile Vláda sa zaviazala do roku 2015 DAB Switchover

Vláda sa zaviazala do roku 2015 DAB Switchover

Digitálne prepínanie rádia je hlavným zdrojom sporu, ktorý sa kedy považoval za to, že vláda prvýkrát oznámila svoj zámer vytiahnuť zástrčku na analógové šírky pásma v zákone o digitálnej ekonomike z roku 2010.
Oponenti tvrdia, že digitálna kvalita nie je taká dobrá ako kvalita FM a že tento krok by zbytočne urobil 100 miliónov dokonale dobrých rádií zastaraných cez noc. Hovorí sa tiež, že formát DAB uprednostňovaný vládou je už zastaraný, pričom DAB+ dodáva lepšiu kvalitu.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Vyhliadka na konverziu bola dodatočne spochybnená zlá miera absorpcie pre digitálne rádio. Vláda stanovila tri ciele, ktoré sa musia splniť pred vypnutím FM: Polovica všetkých rozhlasových počúvaní musí byť na digitálnej platforme, digitálne pokrytie sa musí zhodovať s FM (97 percent krajiny) a miestne digitálne rozhlas Dosiahnite 90 percent Spojeného kráľovstva.
Súčasné štatistiky od spoločnosti Digital Radio UK však ukazujú, že iba 33 percent rozhlasového počúvania je digitálnych. Národné pokrytie BBC je 94,5 %, ale národné obchodné stanice dosahujú iba 85 percent krajiny a miestne služby DAB iba 70 percent.
Bude teda prechod pokračovať? Až nedávno v novembri minulého roka predpovedali titulky novín, že termín v roku 2015 by sa mal prinajmenšom oneskoriť, pravdepodobne o mnoho rokov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *