Príslušenstvo Landing Xtreme Truck & Auto Center automobile Na jednom z najrušnejších britských diaľničných križovatiek boli nainštalované nové gombíky Smart Road s debutom LED svetlami na UK Road Junction

Na jednom z najrušnejších britských diaľničných križovatiek boli nainštalované nové gombíky Smart Road s debutom LED svetlami na UK Road Junction

. Diaľnice Anglicko namontovali 175 svetiel – viditeľných od 900 metrov od vzdialenosti na križovatke Switch Island Downway v Merseyside, aby sa zabránilo tomu, aby automobily vychádzali z jazdných pruhov na semaforoch.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Sieť káblov pod cestou spája cvočky s semaformi cez neďalekú riadiacu jednotku a automaticky zapne LED diódy, len čo sa dopravný signál zelene. Zatiaľ čo Island Switch Island je prvou križovatkou, ktorá je vybavená novými gombíkmi LED pripojenými k semaforom, tunel Hindhead v Surrey ich už používa na bezpečné usmernenie ovládačov z jedného konca na druhý.
• Prispôsobiteľné svetlomety by mohli zlepšiť bezpečnosť na cestách
Svetlá-ktoré sú podobné svetlám nájdeným na letiskovej dráhe-boli implementované na Switch Island v rámci projektu 3 milióny GBP na zlepšenie bezpečnosti na križovatke, ktorý spája M57 a M58 s tromi cestami A a vidí okolo 90 000 000 Vozidlá prechádzajú každý deň.
Projekt Switch Island je súčasťou vládneho programu pre preťaženie preťaženia 220 miliónov GBP. Okrem gombíkov LED dostávajú križovatku nové semafory s výškou piatich metrov, ako aj nové rozloženie cesty, bariéry, povrchy s vysokým rozvodom, nadzemné políčka a dráha cyklu 400 metrov.
Switch Island zaznamenal v priebehu dvoch rokov celkom 49 dopravných zrážok – čo sa rovná priemerne každých štrnásť dní. Zostáva ešte vidieť, koľko zlepšenia nových bezpečnostných prvkov, keď sa práca končí táto zima.
Phil Tyrrell, projektový manažér spoločnosti Switch Island, poznamenal: „Zistili sme, že niektorí vodiči sa môžu začať unášať medzi jazdnými pruhmi, keď cestujú cez križovatku a nové LED Road Comps sú úžasným spôsobom, ako viesť vodičov a pomáhať im zostať v správnom Lane, vyhýbanie sa riziku zrážky. “
• Ako by mohla technológia znížiť nehody na cestách
Špičky boli vyvinuté spoločnosťou Clearview Intelligence so sídlom v Oxfordshire. Jeho riaditeľ pre riešenia, Andy Salotti, povedal: „LED roadové gombíky, ktoré osvetľujú synchronizáciu so zelenými dopravnými signálmi, poskytnú vodičom jasné a vylepšené vedenie jazdného pruhu prostredníctvom zložitej križovatky.

„Toto riešenie zníži potenciál vodičov, ktorí sa vynášajú z ich jazdného pruhu, a preto zníži počet incidentov pri kľúčovej výmene a následné preťaženie a zvýšené sklamanie vodiča, ktoré je spôsobené takýmito zrážkami cestnej premávky.“
Bezpečnosť na cestách je najvyššou prioritou pre všetkých vodičov, ale ktoré automobily sú najbezpečnejšie v predaji?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *